بهترین نوع کرم مرطوب کننده چیست؟

بهترین نوع کرم مرطوب کننده چیست؟
بهترین نوع کرم مرطوب کننده چیست؟
کرم مرطوب کننده ، بهترین نوع کرم پودر
هنگام خرید با تنوع محصولات روبه رو شده و دچار سردرگمی می شود که در این مطلب ما شما را در انتخاب بهترین نوع کرم مرطوب کننده راهنمایی خواهیم کرد.
بازدید : 50,025 نفر
بهترین نوع کرم مرطوب کننده

اگر به دلیل تنوع محصولات، هنگام خرید نرم کننده با مشکل مواجه می شوید نکته های زیر در انتخاب درست کمک تان می کند.  اگر پوست تان خیلی خشک و پوسته پوسته شده است، احتمالا به نرم کننده ای غلیظ مانند وازلین احتیاج دارید اما کرم ها برای بیشتر پوست های معمولی، بهترین گزینه هستند زیرا نسبت به وازلین، لایه نازک تری روی پوست ایجاد می کنند.
 کرم مرطوب کننده

بهترین نوع کرم پودر

بهترین کرم مرطوب کننده

همچنین بخوانید : بهترین مرطوب کننده برای پوست های خیلی خشک


کرم یا لوسیون؟
ترکیب اصلی لوسیون، آب است، به همین دلیل نسبت به کرم و وازلین رقیق تر است. بنابراین برای پوست های چرب و خیلی چرب استفاده از لوسیون توصیه می شود. با توجه به غلظت نرم کننده، زمان و محل استفاده از آن روی بدن تغییر پیدا می کند؛ برای مثال بهتر است روزها از نرم کننده رقیق تر و شب ها از نوع غلیظ تر آن استفاده کنید؛ همچنین نرم کننده های غلیظ را برای بدن و نرم کننده های رقیق مانند لوسیون را برای صورت استفاده کنید.بهتر است نوع نرم کننده تان را در فصل های مختلف تغییر دهید؛ برای مثال تابستان ها مرطوب کننده های رقیق را انتخاب کنید و زمستان ها مطمئن شوید که نرم کننده، لایه ضخیم تری از پوست تان را می پوشاند. به این ترتیب در برابر باد، برف و خشکی هوا از پوست خود محافظت کرده اید.
 
آنتی اکسیدان ها :
نرم کننده های حاوی آنتی اکسیدان، مانند عصاره چای سبز، بابونه و انار می توانند هر نوع پوستی را شفاف و تازه کنند. آنتی اکسیدان ها با خنثی سازی رادیکال های آزاد موجود در پوست، به جوان سازی آن کمک می کنند. رادیکال های آزاد، مولکول هایی هستند که سلول های پوست را در طول زمان تخریب می کنند.
 
ضدآکنه و چربی پوست :
آلفاهیدروکسی اسید موجود در این کرم ها، در عین حال ضدچروک هم هست. ترکیبات این نوع نرم کننده ها، اجازه نمی دهند منفذهای پوست بسته و آکنه ایجاد شود.
 
پوست خشک :
نرم کننده های غلیظ حاوی اسید هیالورونیک و دایمتیکون به آب رسانی پوست کمک می کنند. گلیسیرین، گلوکل و پروتئین موجود در این نوع نرم کننده ها باعث جذب حداکثری آب، چربی و رطوبت توسط پوست های خشک می شوند.

/ 0 نظر / 46 بازدید